Peter Lazarov
Vanaf 14 december 2025 te zien
Het moet getekend worden. Litho's van Jakob Kruijff
In Fochteloo te zien: een prachtig overzicht te zien van ruim veertig litho’s van lithograaf en tekenaar Jakob Kruijff (1917-2001) uit Amsterdam.
Met de tentoonstelling van het werk van tekenaar en lithograaf Jakob Kruijff (1917-2001) wordt de start van de samenwerking van Stichting Jakob Kruijff Amsterdam met Stichting Nobilis, centrum voor prentkunst Fochteloo gevierd. Vorige herfst is de ateliernalatenschap van Kruijff al overgebracht van Amsterdam naar Fochteloo. De Stichting Jakob Kruijff verzorgde al meerdere tentoonstellingen van het werk van de kunstenaar en gaf twee prachtige boeken over Kruijff uit. Die Stichting maakt ook het beheer door Nobilis in de toekomst financieel mogelijk.
Arcadië - ode aan Jakob Kruijff
Een tweede, kleinere tentoonstelling is er van drie prentkunstenaars die geïnspireerd zijn door het werk en de werkwijze van Jakob Kruijff. Het betreft Henriette Tavenier uit Heino, Margriet Thissen uit Eindhoven en Laura Hondshorst uit Arnhem. Zij nemen deel aan het project Arcadië, Ode aan Jakob Kruijff van lithowerkplaats Basement Press Diepenheim onder leiding van de bekende lithograaf Aad Hekker.
Opening: zaterdag 28 maart 2026 voor genodigden. Voor bezoekers is de tentoonstelling vanaf 29 maart 2026 te zien bij Nobilis.
Openingstijden
TIJDELIJK GESLOTEN I.V.M. OMBOUW TENTOONSTELLINGEN
Het centrum voor prentkunst van de Stichting Nobilis is op donderdag- tot en met zondagmiddag van 13.30 – 16.30 uur geopend.
Gratis entree!
Stichting Nobilis Centrum voor prentkunst
Zuideinde 26b
8428 HE Fochteloo
06 38392840
Plan uw route
Plan eenvoudig uw route naar Nobilis- centrum voor prentkunst in Fochteloo. Parkeren is gratis!
